Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Po czym poznać dobrą blachodachówkę?

2021-05-12
Po czym poznać dobrą blachodachówkę?

Pokrycia dachowe z blachodachówki cenione są przez stale rosnącą rzeszę inwestorów. Szczególnie estetyka i łatwy montaż blachodachówki modułowej sprawia, że często można znaleźć ją na dachach domów. W jaki sposób jeszcze przed zakupem ocenić, czy ten materiał nadaje się do wykończenia domu? Po czym poznać, że dana blachodachówka warta jest Twojej uwagi?

Blachodachówka modułowa - czy warto?

Połacie dachowe wykonywane z blachy kojarzone są głównie z obiektami technicznymi lub gospodarczymi. To tam nie przeszkadzał hałas, jaki powstaje w czasie deszczu czy przeciętny wygląd takiego wykończenia. Starsze wersje pokryć wykonywanych z blachy trapezowej nie były stosowane w obiektach mieszkalnych. Co sprawia, że właśnie blachodachówka modułowa wzbudza takie zainteresowanie?

Już na pierwszy rzut oka widać różnice w wyglądzie pomiędzy blachodachówką modułową a tradycyjną blachą trapezową. Współczesne pokrycia wykonywane są z arkusza blachy tłoczonego i formowanego w odpowiedni kształt. Dzięki temu po ułożeniu z daleka przypominają połać z dachówki ceramicznej. Zatem blachodachówka pod względem estetyki w niewielkim stopniu ustępuje tradycyjnym dachówkom ceramicznym. W zależności od wariantu blachodachówki można wybrać inny kolor oraz wzór, jaki będzie widoczny na połaci.

Wśród innych zalet warto wymienić także przystępną cenę, znacznie niższą, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych dachówek. Wykonawcy połaci wskazują z kolei na możliwość szybkiego pokrycia dachu elementami blachodachówki modułowej. Poszczególne moduły są lekkie, a ich wymiary pozwalają na swobodne układanie ich i umieszczanie w wybranym miejscu. Także sam montaż do połaci nie jest skomplikowany i wystarczy dobrać odpowiednie wkręty farmerskie. W procesie technologicznym poprzez inny sposób wykończenia udało się uniknąć też problemów związanych z dużą głośnością powierzchni z blachy.

Materiał wykonania blachodachówki modułowej

Popularność blachodachówek wpłynęła na sporą podaż tego materiału na rynku. Nie każdy element zasługuje jednak na Twoją uwagę, a część z nich nie nadaje się do ułożenia na dachu. Trwałość połaci przewidywana jest na przynajmniej kilkanaście lat, dlatego nie warto zawracać sobie głowy niskiej jakości produktami. Na co zwrócić uwagę wybierając blachodachówkę modułową?

Najważniejszą cechą będzie zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Wilgoć, zmienna temperatura, mróz czy zalegający śnieg to najpopularniejsze z nich. Dlatego wysokiej jakości produkt, taki jak choćby blachodachówki modułowe producenta Budmat takie jak Murano czy Venecja powinien być odporny na te zjawiska. Osiąga się to przez wykorzystanie do produkcji dobrej jakości stali, którą dodatkowo zabezpiecza warstwa ocynku. Analizując rynek, zwróć uwagę na grubość powłoki ocynku, którą został pokryty element. Dodatkowo ważna jest grubość rdzenia stalowego, wykorzystywanego do tworzenia blachodachówki. To wpłynie również na odporność powierzchni na obciążenia wiatrem czy pokrywą śnieżną.

Blachodachówka modułowa Venecja 350 D-matt 7016 Antracyt

Cechy ułatwiające montaż blachodachówki modułowej

Jedną z zalet dobrej jakości blachodachówki modułowej jest niewielka waga całej połaci i poszczególnych elementów. Zwróć na to uwagę, decydując się na konkretny model. Ma to znaczenie nie tylko dla obciążenia konstrukcji połaci, ale także łatwości wykonywania montażu. Dodatkowym argumentem może być rozmiar pojedynczego modułu. Mniejszy element nie będzie sprawiał problemu nawet przy silnym wietrze, jednak prace będą trwały dłużej. Dlatego musisz wybrać optymalną wielkość, która pozwoli na wygodny i szybki montaż. Zwróć uwagę także na to, czy poszczególne arkusze będą tworzyły interesujący Cię wzór.

Ciekawym przykładem produktu łatwego w montażu jest przytoczona przytoczona wcześniej rodzina blachodachowek modułowych Budmat (Venecja, Murano, Como, Rialto, Bella Sara, Ferrara). Każdy model ma te same rozwiązania technologiczne, różnią się one tylko wzorem i wyglądem). Poszczególne elementy tego systemu wyposażone zostały w otwory ulokowane w strategicznych miejscach. Dzięki nim mocowanie do siebie poszczególnych modułów przebiegnie jeszcze szybciej i sprawniej. Dodatkowo poszczególne arkusze mają standardowe wymiary i niewielką wagę. To pozwala na wygodniejszą pracę nawet na szczycie połaci dachowej.

Cena i producent

Pora przejść do cechy, która z reguły stanowi pierwsze sito dla produktów wybieranych przez inwestora. Materiały do tworzenia połaci dachowej nie są tanie, dlatego naturalne jest szukanie oszczędności przy ich wyborze. Zastanów się jednak, czy stać Cię na to, żeby oszczędzać. Gorszej jakości blachodachówka modułowa może być przyczyną kłopotów, a jej krótka żywotność spowoduje szybszą potrzebę wymiany połaci.

Z pewnością znajdziesz na rynku tańsze wyroby, niż blachodachówka z rodziny Budmat, takie jak Venecja, Murano czy choćby najnowszy model - blachodachówka COMO, jednak niekoniecznie będą one dorównywały jakością wymienionemu produktowi. Trudno jednoznacznie powiedzieć, że markowe produkty z nieco wyższej półki cenowej zawsze są lepsze od tych tanich. Dlatego przed wyborem sprawdź opinie o producencie, zapytaj znajomych lub specjalistów ze sklepów zajmujących się sprzedażą pokryć dachowych od różnych producentów. W takich miejscach masz szansę na uzyskanie obiektywnej opinii.

Blachodachówka modułowa Como 350 D-matt 7016 Antracyt

Dobra blachodachówka to taka, która spełni możliwie najwięcej Twoich oczekiwań. To, co dla jednego inwestora okaże się znakomitym produktem, dla innego niekoniecznie musi takim być. Dlatego przed wyborem zastanów się, czy bardziej zależy Ci na trwałości, estetyce czy może niskiej cenie. Następnie, akceptując konsekwencje, wybierz produkt najlepiej zestawiając te cechy.

Polecane

Blachodachówka modułowa Venecja Budmat D-matt 7016 Antracyt

Blachodachówka modułowa Venecja Budmat D-matt 7016 Antracyt

36,90 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 36,90 zł/1szt.Cena regularna 39,99 zł brutto/1szt.
Blachodachówka modułowa Como Budmat D-matt 7016 Antracyt

Blachodachówka modułowa Como Budmat D-matt 7016 Antracyt

41,39 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 38,90 zł/1szt.