- Kołki rozporowe uniwersalne
- Model: SFXP
- Składa się z koszulki wykonanej z poliamidu oraz wkręta wykonanego ze stali ocynkowanej z łbem stożkowym oraz gniazdem PH.
- Przeznaczony do montażu lekkich elementów wykończeniowych.
Kołki rozporowe uniwersalne
Składa się z koszulki wykonanej z poliamidu oraz wkręta wykonanego ze stali ocynkowanej z łbem stożkowym oraz gniazdem PZ-2.
Przeznaczony do montażu lekkich elementów wykończenia wnętrz oraz lekkich elementów instalacyjnych we wszystkich podłożach budowlanych.
Główne zalety produktu:
1. Ocynkowany stożkowy łeb z gniazdem PZ
Ocynk gwarantuje wyjątkową odporność korozyjną, dzięki czemu utrzymuje swoją trwałość, a łeb stożkowy umożliwia pełne zlicowanie z powierzchnią elementu mocowanego.
2. Powiększona średnica kołnierza
Zapewnia pewne oparcie koszulki o podłoże-produkt jest stabilniejszy i mniej podatny na przemieszczanie się w trakcie użytkowania.
3. "Płetwy" stabilizujące
Ten element przeciwdziała obrotowi koszulki w podłożu podczas wkręcania, co zwiększa precyzję montażu i minimalizuje ryzyko luźnych połączeń.
4. "Wypusty" stabilizujące
Pozwala na jeszcze lepsze stabilizowanie koszulki, co jest kluczowe w przypadku zastosowań, gdzie priorytetem jest trwałość.
5. Unikalny kształt koszulki
Gwarantuje zawiązanie "supła". co powoduje zwiększenie powierzchni docisku w pustych przestrzeniach. Dzięki temu produkt doskonale spełnia swoje zadanie i zapewnia solidne połączenie.
6. Mniejsza średnica początkowa koszulki
Jego mniejsza początkowa średnica to innowacyjne rozwiązanie, które znacznie ułatwia proces montażu w otworze. Dzięki temu można szybciej i sprawniej osadzić produkt.
Podłoża
- Beton
- Cegła ceramiczna pełna
- Cegła ceramiczna perforowana
- Cegła silikatowa drążona
- Beton komórkowy
- Płyta G-K, 2xG-K
- Płyta włóknisto-cementowa
A. Podłoża z pustakami (np. pustaki ceramiczne)
B. Podłoża pełne
C. Płyty kartonowo-gipsowe, płyty OSB
Przykładowe zastosowania
- Montaż elementów aranżacji w podłożach z okładzin gipsowych.
- Montaż elementów ozdobnych w podłożach z płyt OSB.
- Montaż elementów monitoringu na ścianach z cegieł.
- Montaż elementów wykończenia mieszkań w podłożach mieszanych.
Są to tylko przykładowe zastosowania.
Innowacyjna konstrukcja koszulki koła zapewnia wszechstronne zastosowanie-można stosować je bez obaw w każdym rodzaju podłoża.
Film przedstawiający produkt
Sposób Montażu
- Przed wykonaniem montażu należy rozpoznać podłoże, w którym będzie wykonywany montaż łącznika oraz porównać obciążenia jaki łącznik będzie przenosił z nośnościami zawartymi w Krajowej Ocenie Technicznej.
- Należy dobrać odpowiednią długość łącznika (wkręt + koszulka), w zależności od grubości mocowanych elementów.
- Nadzorowany jest sposób wiercenia (otwory w podłożu murowym z elementów perforowanych lub z betonu komórkowego powinny być wiercone wiertarką obrotową bez udaru).
- Średnica wierconych otworów powinna być zgodna ze średnicą zastosowanych łączników.
- Otwory w podłożach z materiałów pełnych powinny być głębsze o około 10 mm od głębokości zakotwienia łącznika.
- Otwory w materiałach pełnych należy oczyścić ze zwiercin ruchem posuwisto-zwrotnym wiertłem na zmniejszonych obrotach.
- Następnie do otworu wprowadzana jest tworzywowa koszulka, a wkręt jest wkręcany poprzez element mocowany aż do momentu zagłębienia się w koszulce (montaż wstępny).
Aprobata Techniczna AT-15-9702/2016
Oferowane przez nas kołki charakteryzuje najwyższa jakość i można je bez obaw stosować w budownictwie. Dokładamy wszelkich starań, aby wyroby dostarczane naszym kontrahentom były bezpieczne i przystosowane do konkretnych zadań.