Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

WKRĘTY WKSS KLIMAS WKRĘT-MET. Jak przyspieszyć prace przy poziomowaniu łat?

2024-03-04
WKRĘTY WKSS KLIMAS WKRĘT-MET. Jak przyspieszyć prace przy poziomowaniu łat?


Właściwe poziomowanie łat jest nieodłącznym elementem procesu budowy dachu, gwarantującym nie tylko jego estetyczny wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. W tym kontekście, wkręty dystansowe WKSS firmy Klimas Wkręt-met stanowią nowoczesne rozwiązanie, które znacząco przyspiesza i ułatwia prace przy poziomowaniu łat, jednocześnie zapewniając ich precyzyjne ustawienie i trwałe połączenie z konstrukcją.


W przeciwieństwie do tradycyjnych metod poziomowania, które często wymagały użycia klinów drewnianych i mogły prowadzić do problemów związanych z ich wysychaniem i wypadaniem, wkręty dystansowe oferują precyzję i stabilność. Problemy te nie tylko wydłużały czas pracy, ale również mogły negatywnie wpływać na trwałość całej konstrukcji dachowej. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, wkręty dystansowe WKSS eliminują te wady, umożliwiając szybkie i dokładne poziomowanie.


 


Wkręty dystansowe WKSS mają szereg nowatorskich rozwiązań. Pokryte warstwą ocynku galwanicznego wkręty są oferowane w średnicy ø6 mm i długościach od 60 do 160 mm. Nadają się do zastosowania zarówno w podłożu z litego drewna, jak również z drewna klejonego CLT, KVH, BSH/GLT lub LVL.

O funkcjonalności tego produktu decyduje podwójne gwintowanie, pierwsze z nich to asymetryczny gwint podporowy, który po zagłębieniu w łacie umożliwia regulowanie położenia tego elementu. Drugi gwint został wyposażony w innowacyjne, autorskie rozwiązanie Klimas Wkręt-met, końcówkę frezującą, redukującą opór wkręcania o 20%.

Dodatkowo końcówka została wyposażona w karby tnące na gwincie, które przecinają struktury drewna ułatwiając wkręcanie. Podwójny gwint na szpicu pozwala na natychmiastowe „złapanie” drewna przy mniejszej sile docisku.
Montaż wkrętów dystansowych wymaga odpowiedniej techniki. Wkręt należy umieścić w odpowiednim miejscu konstrukcji, a następnie wkręcić do momentu, kiedy głowa wkręta schowa się w drewnie. W przypadku potrzeby regulacji odstępu między elementami konstrukcji, można wykorzystać wsteczny bieg wkrętarki, aby nieznacznie poluzować dolną część wkręta, zachowując przy tym odpowiedni dystans między elementami.


Wkręty dystansowe WKSS Klimas Wkręt-met to nie tylko gwarancja szybkiego i precyzyjnego poziomowania łat, ale również trwałości i stabilności całej konstrukcji dachowej. Ich zastosowanie skraca czas pracy, zapewniając przy tym wysoki komfort pracy. Jest to rozwiązanie, które z pewnością docenią profesjonaliści, dla których ważne są nie tylko estetyka i bezpieczeństwo wykonania, ale również efektywność i szybkość pracy. Wkręty dystansowe stanowią odpowiedź na współczesne wymagania w zakresie budownictwa dachowego, oferując rozwiązania, które łączą w sobie innowacyjność, funkcjonalność i niezawodność.Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane