- Kołki ramowe rozporowe z wkrętem dwugwintowym M8
- Składają się z koszulki wykonanej z poliamidu oraz z wkręta wykonanego ze stali ocynkowanej zakończonym gwintem metrycznym M8, który pozwala na montaż obejm rur spustowych, wentylacyjnych czy tras kablowych
Kołki ramowe rozporowe z wkrętem dwugwintowym M8
Składają się z koszulki wykonanej z poliamidu oraz z wkręta wykonanego ze stali ocynkowanej zakończonym gwintem metrycznym M8.
Zalecany do montażu obejm rur spustowych, wentylacyjnych, tras kablowych jako element mocujący lub innych elementów instalacyjnych na warstwie docieplenia (różnorodnych uchwytów i obejm instalacji budowlanych).
Zalety Produktu
1. Główka zakończona gwintem metrycznym M8
Pozwala na bezpośredni montaż do obejmy.
2. Uchwyt na klucz SW-10 pod gwintem metrycznym
Ułatwia wkręcenie wkręta w koszulkę kołka.
3. Pewne mocowanie
Rozparcie w 4 kierunkach zwiększa powierzchnię docisku i nośność zakotwienia. Specjalne wypustki tworzywowe klinują koszulkę w otworze, zapobiegając jej obrotowi podczas montażu.
Podłoża i przykładowe zastosowania
A. Beton
B. Cegła pełna
C. Pustak ceramiczny
D. Autoklawizowany beton AAC
- Montaż obejm w systemach rynnowych
- Montaż obejm w systemach rynnowych
- Montaż obejm w systemach rynnowych
- Mocowanie elementów budowlanych poprzez warstwę izolacji termicznej (ETICS)
Są to tylko przykładowe zastosowania.
Montaż
- Przed wykonaniem montażu należy rozpoznać podłoże, w którym będzie wykonywany montaż łącznika oraz porównać obciążenia jakie łącznik będzie przenosił z nośnościami zawartymi w Karcie Charakterystyki lub w Krajowej Ocenie Technicznej.
- Należy dobrać odpowiednią długość łącznika, tak aby strefa rozporowa znajdowała się w materiale konstrukcyjnym ściany.
- Nadzorowany jest sposób wiercenia (otwory w podłożu murowym z elementów perforowanych oraz z betonu komórkowego powinny być wiercone wiertarką obrotową bez udaru).
- Średnica wierconych otworów powinna być zgodna z średnicą zastosowanych łączników.
- Otwory w podłożach z materiałów pełnych powinny być głębsze o około 10 mm od głębokości zakotwienia łącznika.
- Otwory w materiałach pełnych należy oczyścić ze zwiercin ruchem posuwisto-zwrotnym wiertłem na zmniejszonych obrotach.
- Następnie do otworu wprowadzana jest tworzywowa koszulka, a wkręt jest wkręcany aż do momentu zagłębienia się w koszulce.
- Siłowe dociąganie wkręta może spowodować jego ukręcenie, co nie jest objęte gwarancją producenta.
Certyfikat
- Kołki ramowe KPD posiadają Krajową Ocenę Techniczną: ITB-KOT-2018/0528 wydanie 2
Oferowane przez nas wkręty charakteryzuje najwyższa jakość i można je bez obaw stosować w budownictwie. Dokładamy wszelkich starań, aby wyroby dostarczane naszym kontrahentom były bezpieczne i przystosowane do konkretnych zadań.